Na obiekcie Deutsche Bank Park dnia 2024-05-05 15:30 miało miejsce spotkanie Eintracht Frankfurt kontra Bayer Leverkusen zakończone wynikiem 1-5

W niedzielnym starciu ligowym pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a Bayerem Leverkusen, Bayer Leverkusen odniósł przekonujące zwycięstwo 5-1 na wyjeździe. Mecz ten miał miejsce w Deutsche Bank Park w ramach 32. kolejki niemieckiej Bundesligi. Spotkanie to miało miejsce 5 maja 2024 roku o godzinie 15:30, a wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Bayeru Leverkusen 2-1.

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 1-5

Deutsche Bank Park był świadkiem niezwykle emocjonującego starcia pomiędzy Eintracht Frankfurt a Bayer Leverkusen. Drużyny zaprezentowały się z różnych stron, ale to goście okazali się zdecydowanie skuteczniejsi, zdobywając aż pięć bramek przeciwko jednej trafionej przez gospodarzy.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 12. minucie to piłkarz Bayeru Leverkusen, G. Xhaka, wpisał się na listę strzelców, asystując A. Hložkowi. Jednak Eintracht Frankfurt szybko odpowiedział, a w 32. minucie H. Ekitike wyrównał stan meczu na 1-1, za sprawą świetnej asysty F. Chaïbiego.

Gospodarze nie mieli jednak zbyt wiele czasu na cieszenie się wyrównaniem, bo jeszcze przed przerwą P. Schick ponownie wprowadził Bayer Leverkusen na prowadzenie, tym razem asystując A. Hložkowi, który zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru.

Po przerwie to goście zaczęli dominować na boisku, a E. Palacios w 58. minucie podwyższył wynik na 3-1 na korzyść Bayeru Leverkusen. Sytuacja Eintrachtu Frankfurt stawała się coraz trudniejsza, a w 77. minucie J. Frimpong zwiększył przewagę gości, zdobywając czwartego gola dla swojego zespołu.

Na kilka minut przed końcem spotkania V. Boniface ustalił wynik na 1-5, zapewniając Bayerowi Leverkusen pewne zwycięstwo. Gospodarze nie zdołali odwrócić losów meczu, a emocje na trybunach były wyczuwalne do samego końca.

Po meczu pojawiły się kontrowersje związane z dyscypliną na boisku. Do tej pory nie odnotowano żadnych żółtych kartek dla obu drużyn, jednak było to związane z agresywną grą, która momentami przekraczała granice fair play.

Bayer Leverkusen opuszcza Deutsche Bank Park z pewnym zwycięstwem nad Eintrachtem Frankfurt. Czy ta porażka będzie motywacją dla gospodarzy do poprawy formy w nadchodzących spotkaniach?