Dnia 2024-04-19 18:30 miał miejsce mecz pomiędzy Eintracht Frankfurt oraz FC Augsburg - 3-1

W ostatnim meczu ligowym Eintracht Frankfurt zmierzył się z FC Augsburg na swoim stadionie Deutsche Bank Park. Spotkanie to odbyło się 3 dni temu, 19 kwietnia o godzinie 18:30. Mimo prowadzenia gości 1-0 po pierwszej połowie, Eintracht Frankfurt zdołał odwrócić losy pojedynku i ostatecznie wygrał 3-1, zdobywając cenne trzy punkty w ramach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Relacja z przebiegu meczu Eintracht Frankfurt - FC Augsburg

Eintracht Frankfurt podejmował w swoim Deutsche Bank Park zespół FC Augsburg w ramach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:30 w dniu 19 kwietnia 2024 roku. Sędzia główny spotkania był Martin Petersen z Niemiec.

Spotkanie zaczęło się od dynamicznej gry obu drużyn, chętnych do zdobycia goli. Pierwsza bramka padła jednak na korzyść gości - w 13. minucie Ermedin Demirović skutecznie wykończył centrę R. Vargasa, dając FC Augsburg prowadzenie 0-1.

Druga połowa przyniosła zwrot akcji. W 55. minucie F. Chaïbi wyrównał dla Eintracht Frankfurt po asyście J. Diny Ebimbe, podnosząc na duchu kibiców gospodarzy. Niespełna sześć minut później to już H. Ekitike ustalił wynik na 2-1, strzelając kolejnego gola dla gospodarzy.

Mimo starań FC Augsburg, to Eintracht Frankfurt kontrolował grę i w samej końcówce meczu, w 90. minucie, Omar Marmoush oraz E. Skhiri zdobyli kolejne bramki dla gospodarzy, ustalając wynik meczu na korzyść Eintrachtu 3-1.

W zaciętym spotkaniu nie obyło się bez kartek. Za Eintracht Frankfurt żółte kartki otrzymali Omar Marmoush, Robin Koch oraz Ansgar Knauff, natomiast w drużynie gości Arne Engels, Ermedin Demirović oraz Jeffrey Gouweleeuw.

Następne mecze dla Eintracht Frankfurt to starcia z Bayernem Monachium, Bayerem Leverkusen oraz Borussią Monchengladbach. Natomiast FC Augsburg zmierzy się z Werderem Brema, Borussią Dortmund oraz VfB Stuttgart.