1.FC Köln kontra Eintracht Frankfurt, wynik meczu 2-0

W sobotni wieczór na RheinEnergieStadion odbył się zacięty pojedynek pomiędzy 1.FC Köln a Eintracht Frankfurt w ramach 20. kolejki Bundesligi. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy.

Relacja z meczu 1.FC Köln - Eintracht Frankfurt

W sobotni wieczór na stadionie RheinEnergieStadion w Kolonii odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami 1.FC Köln i Eintracht Frankfurt. Mecz rozgrywany w ramach 20. kolejki Bundesligi zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, ale była pełna dynamicznej gry i niebezpiecznych akcji. Obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, jednak skuteczna gra w defensywie uniemożliwiła zdobycie bramki przed przerwą.

Po przerwie, 1.FC Köln zdołało otworzyć wynik po strzale z rzutu wolnego F. Alidou w 67. minucie. Asystującym zawodnikiem był D. Ljubičić. Goście starali się odpowiedzieć, jednak to gospodarze podwyższyli prowadzenie po trafieniu J. Thielmanna w 80. minucie, ponownie przy udziale D. Ljubičića.

Mecz obfitował w kartki - żółte zostały pokazane Denisowi Huseinbašićowi z drużyny gospodarzy oraz Tucie i Nielsowi Nkounkou z Eintracht Frankfurt. Ostatecznie obaj gracze Eintracht Frankfurt zostali ukarani czerwoną kartką po dwóch żółtych.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz, tworząc niesamowitą atmosferę i dodając emocji na trybunach.

Zwycięstwo 1.FC Köln pozwoliło im zbliżyć się do czołówki Bundesligi, natomiast Eintracht Frankfurt będzie musiał pożegnać się z punktami i szybko podnieść się po tym meczu.

Następne mecze dla 1.FC Köln to starcia z 1899 Hoffenheim, Werder Bremen i VfB Stuttgart, natomiast Eintracht Frankfurt zmierzy się z Vfl Bochum, Union St. Gilloise i SC Freiburg.